Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Бронівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04403485) був реорганізований і увійшов до складу Війтовецької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Бронівка
Волочиський район, Хмельницька область

с.Видава

Історія села Видава

Волочиського району Хмельницької області

 

     Село Видава розташоване на горбистій місцевості в 35-а кілометрах від південного заходу від міста Хмельницького та 30 кілометрах на південний схід від районного центру Волочиськ. Розташоване на березі річки Бованець.

     На 1.06.2008 року у населеному пункті нараховується 180 двори із загальною кількістю 323 чоловік: дітей дошкільного віку – 8; дітей шкільного віку – 39; громадян пенсійного віку – 141 чоловік, село займає прощу – 160 га землі.

Історична довідка

     За переказами село Видава засноване у  ХVІ столітті. Назва села походить від слова «видати» (панський маєток, який стояв на горі було далеко видно).

     До Великої Жовтневої революції с. Видава неодноразово переходило у власність різних польських шляхтичів. Останнім володарем був польський магнат Савицький, якому належало 400 десятин землі, а малоземельні і того не мали.

     У 1886 році в селі була відкрита 3-х класна  церковно приходька школа, в якій спочатку навчалось 17 дітей.

     19 листопада 1920 року село було звільнене від банд Петлюри кавалерійською бригадою Григорія Косовського.

     У 1923 році організувалась комсомольська організація. Її організаціторами були – Гнідко П.П., Жилко М.Т., Якимишин М., Огороднік Онуфрій, Ткачук Федір.

     В 1926 році в селі було створено партійну організацію. Першими комуністами були: Бортнік Пилип, Куций Петро, Скоропадна Дем'ян, Ткачук Афанасій, Гнідко Павло, секретарем обрали – Гнідка Павла.

     У 1928 році організовано колгосп «Нове життя», головою обрано Бойчука Пилипа Івановича, пізніше за колгоспом від МТС Війтівці було закріплено 4 трактори, комбайн, 8 сівалок. Урожай в перші роки одержували: зернових – 18 цнт з 1 га., овочів – 50 цнт з 1 га.

    Ланка Іщук Євгена в 1938 р виростила 436 цнт з 1 га цукрових буряків, і тому вона і її члени ланки Гнідко Тетяна були учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві.

    Колгоспнику села Атаманюк Адаму Івановичу, що перебував в діючій армії під час Вітчизняної війни за героїзм у боротьбі з ворогом присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

    В 1961 році колгоспники сіл Бронівки та Видави об’єднались в один колгосп «Москва», головою якого став Хоров Микола Максимович житель села Курники.

    Після заходів партії по укріпленню у господарстві нараховувалось 2 573 га земельних угідь на яких працювало 14 тракторів, 11 автомашин, 4 зернових комбайни та 2 силосні комбайни.

    В 1963 році побудовано типову восьмирічну школу. 6 листопада 1986 року в школі почав діяти історико-краєзнавчий музей. Засновниками якого були вчителі: історії – Кривець Микола Миколайович, географії – Чорна Ірина Богданівна.

    В основу експозиції лягли матеріали з історії двох сіл Бронівки та Видави. Музей налічує 278 експонатів, він став своєрідним центром пошукової роботи по вивченню історії сіл, звичаїв та обрядів народного календаря. Шкільний музей посідає одне із перших місць у Волочиському районі серед шкіл району  це гордість села, школи.

    Мають чим пишатись жителі села Видава, адже саме з їх села вийшли люди, які творили і зараз творять історію нашого краю:

  • Атаман Адам Іванович – в роки Великої Вітчизняної війни він командував стрілецьким взводом, особливо відзначився він на початку 1944 року, коли довелося йому у складі передового загону форсувати річку Тису. Взвод захопив понтони, знищив фашистську батарею, що охороняла переправу. Через річку наші частини переправилися без втрат.
  • Ворона Микола Володимирович –  Генеральний директор ХМСТ «Кооператор», дипломант конкурсу «Людина року» у місті Хмельницькому в номінації «Меценат», почесний громадянин міста Волочиська, також номінований меценатом у Волочиському районі.

    За часів Незалежності України відбулося багато позитивних змін у інших сферах життя:

    У селі працює загально-освітня школа І-ІІ-го ступеня. Директор школи – Кривець Микола Миколайович.

    На допомогу жителям, у селі працює фельдшерсько-акушерський пункт - завідуюча Чернишова Аліна Романівна.

    На усі свята приймає в свої обійми сільський клуб, який очолює Ткачук Раїса Миколаївна.

    На допомогу учням працює сільська бібліотека. Заклад очолила Паращин Валентина Антонівна.

    Прихожанам церкви Св.Володимира для проведення богослужіння було реконструйовано у 2002 році приміщення.

    У селі працюють магазини приватних підприємців Черній Віри та  Бідюк Вікторії, а також магазин Війтовецької споживчої кооперації, які забезпечують жителів продуктами харчування та промисловими товарами першої необхідності.

    Координує роботою усіх установ у селі Бронівська сільська Рада. Виконавчий комітет сільської Ради очолює сільський голова Тичинський Анатолій Антонович, який вп’яте  у 2006 році був обраний на цю посаду.  Допомагає йому у цьому секретар Ради - Тернавська Ольга Миколаївна та бухгалтер – Сторожук Марія Антонівна. У 2006 році сільському голові за співпрацю, розуміння, сприяння в наповненні бюджету України начальником ДПІ у Волочиському районі Рябим В.В.  було винесено подяку.

    Для покращення життя селян у 2009 році планується провести ремонт доріг по вулицях села.

    Створено комітет по газу, який очолює депутат сільської ради Гурц Валерій Іванович, бухгалтером Гуменюк Марія Володимирівна - плідно працюють на забезпечені  всім необхідним для проведення  монтажу газових мереж, копання траншей, чистка їх, присипка труб.

    Розпочато проведення прокладки вуличного газопроводу по с.Видава. Готовиться документація на виготовлення проекту, дозволів на ФАП с.Видава і в цьому році буде газ. Необхідно багато прикласти зусиль комітету по газу, мешканцям села щоб голубий вогник запалав на свято Незалежності України.

   На 2008 рік планується закінчити будівництво газової магістралі по селі, а подальше провести заміну ліній усіх електропередач, частково провести освітлення вулиць.

   Ніхто незабутий – ніщо незабуто

      с. Видава

1. Алзахашвілі  Андрій Миколайович

2. Атаманюк  Тимофій Олександрович

3. Бойчук Антон Федорович

4. Бортнік Петро Йосипович

5. Бортнік Василь Степанович

6. Бендера Терентій Максимович

 7. Бендера Петро Степанович

8. Гнідко Павло Миколайович

9. Гнідко Павло Панькович

10. Гнідко Антон Миколайович

11. Гнідко Антон Іванович

12. Гнідко Петро Панькович

13. Гуменюк Федір Семенович

14. Гуменюк Іван Петрович

15.Дробіна Михайло Ларіонович

16. Мартинюк Іван Іванович

17. Навроцький Василь Петрович

18. Огороднік Іван Васильович

19. Осінський Леонід Васильович

20. Осінський Володимир Іванович

21. Осінський Яків Михайлович

22. Осінський Василь Михайлович

23. Паращин Іван Федорович

24. Паращин Пилип Степанович

25. Подолян Антон Федорович

26. Пасічник Микола Васильович

27. Ткачук Петро Якович

28. Ткачук Дмитро Степанович

29. Ткачук Сергій Пилипович

30.Ткачук Олександр Пилипович

31. Фіщук Володимир Олександрович

32. Фіщук Григорій  Степанович

33. Фіщук Яків Гнатович

34. Кирилюк Михайло Кіндратович

35. Ковальчук Микола Романович

36. Ковальчук Адам Гнатович

37. Каланчук Василь Іванович

38. Любчик Петро Федорович

39. Любчик Адам Петрович

40 . Шнайдер Микола Юхимович

41. Якубінський Антон Лукович


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua